Як підготувати курсову роботу

Назад

Вітаємо читача. У запропонованому матеріалі буде розглянуто: що являє собою курсовий проект, яка його мета, види, подано перелік основних розділів, з яких він складається, наведені рекомендації. Ознайомившись зі змістом статті, ви будете знати, як успішно підготувати курсову роботу.

Виконується курсова робота у ВНЗ, незалежно від спеціальності і профілю. Написання курсових робіт - актуально, затребуване і кожен повинен знати, як правильно це робити.

Що це і для чого

Курсова робота - теоретична або практична задача, яка виконується з дисципліни з метою оцінки рівня знань.

Написання курсових робіт носить мета - закріпити знання, отримані в результаті вивчення навчальної програми з предмету. Завдяки аналізу успішності опрацювання вмісту, викладачеві простіше перевірити рівень отриманих студентом знань, а здатність застосовувати на практиці.

Якими бувають роботи

Варто виділити два типи курсових:

 • Теоретична - включає в себе не більше трьох розділів з декількома підпунктами в кожному, де матеріал структуровано подається. Для її написання необхідно провести аналіз близько 20 різних джерел, забезпечити матеріал великою кількістю графічної інформації.
 • Практична - включає три розділи, але має різну з теоретичної структуру. У першому розділі наводиться загальна теорія, включена на підставі кількох джерел, у другому розміщена аналітична інформація, в третьому наводяться ключові питання.

Зверніть увагу! Може бути також комбінованим, включати в себе теоретичну і практичну частини.

Основи

Завдання можуть відрізнятися, враховується спеціальність, курс. Важливо провести повноцінне дослідження, іноді, досить пропрацювати теоретичний матеріал. Може містити в собі наступне:

 • Титульний лист, з зазначенням кафедри, курсу, куратора, студента.
 • Зміст, включаючи додатки.
 • Введення в тему, це допоможе зрозуміти суть.
 • Основну частину (теорія).
 • Практичну частину (аналітичного характеру).
 • Висновки.
 • Список використаної літератури.
 • Програми, що доповнюють дані розглянутого предмета.

Зверніть увагу! Після закінчення роботи, готуються висновки, в яких викладена суть, аналогічно зі вступною частиною. Наводиться точний перелік літератури відповідно до ГОСТ.

Етапи опрацювання

Підготовчий етап

На підготовчому етапі, студент вибирає наукового керівника. Підійти до нього для подальшого обговорення окремих деталей слід відразу ж. Вивчення інформації, складання плану передбачає підбір літератури, аналіз. Робота це «міні-аналог» дипломного проекту, тільки він менше за обсягом рази в три. На підставі них і пишеться диплом. Ретельне опрацювання кожного з етапів дозволить підготувати грунт для написання дипломного проекту.

Зверніть увагу! Зміст рекомендується узгодити з керівником.

Збір інформації

Буде потрібно підібрати окремі джерела, скласти перелік використаної літератури. Трохи в цьому допомагає викладач, але студенту доведеться спиратися і на власний вибір, займаючись пошуком джерел.

Увага! Якщо необхідно використовувати джерела іноземною мовою, варто їх вивчити і опрацювати потрібну літературу, а не вказувати в загальному переліку.

Практична частина

Для опрацювання даного розділу може знадобитися перебування на підприємстві. Важливо домовитися про візит на підприємство, зібрати необхідний інформаційний матеріал, узгодити його з керівником. Це схеми, креслення вузлів і механізмів, загальні характеристики, бізнес-плани та інше.

Складання висновку

Для грамотного написання висновку потрібно вибрати з раніше представленої інформації важливі пункти. Вказується в ув'язненні наступне:

 • Опис мети.
 • Наводиться суть основних розділів.
 • Висновки по кожній з наведених глав.
 • Актуальність дослідження.

Зверніть увагу! При грамотній опрацюванні кожного етапу, необхідність довго розбирати кожен пункт не виникне. На підготовку відводиться достатньо часу, з огляду на менший в порівнянні з дипломним проектом обсяг.

Висновок

Тепер, знаючи основні моменти, ви зможете з легкістю підготувати курсовий проект, виконати його відповідно до вимог ГОСТу, а також з урахуванням специфіки вашого ВНЗ.